Çağrı Merkezi: 0 535 953 84 65

Yakut Taşı ve Faydaları

Yakut Taşının Duymadığınız Özellikleri!

 

Dünyanın en sert taşlarından birisi olan yakut, kırmızı renk tonlarıyla değerli bir taşı ifade eder. En iyi yakutlar volkanik toprakların olduğu yerde çıkar. Dünyada en çok yakut çıkan yer Burma’dır. Diğer önemli kaynaklarda Hindistan’da bulunur. Estetik görünümleriyle yüzyıllardır insanların takılarında ve süs eşyalarında kullandıkları yakut taşları, şifa dağıtan özellikleriyle de her yüzyılda önemli bir yere sahip olmuştur.

Elmastan sonra en sert ve en pahalı taşlar arasında yer alır. Kırmızı tonlarında olan renkleri, kahverengi kırmızısı, kırmızının tonları ve eflatun şeklindedir. Parlak ve ziynet takısı olarak kullanılan taştır. Önemli özelikleri bulunan yakutların faydalarının ise şunlar olduğu söylenir:

 

1.Eski zamanlarda taşlardan çok fazla faydalanılırdı. Yakutta faydalanılan taşlardan en önemlileridir. Öyle ki deli hastalıklarında, veba ve zehirlenmelerde yakut taşının tedavi yöntemi olarak kullanıldığı tarih kitaplarında yer almaktadır.

 

 

2.Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi içinde kullanılmıştır. Bugünde hastalıklardan korunmak isteye kişiler aksesuar olarak yakut taşlarından yapılan takıları taşıyabilirler.

 

 

3.Kan hastalıklarına karşı koruyan özelliği sayesinde, daha sağlıklı bir hayat söz konusu olabilir. üstelik kan hareketlerini de hızlandırır. Dolaşım sistemine fayda sağlar.

 

 

4.Çok fazla ateşlenen birisine yakut taşıyla müdahale edilebilir. Taşın ateşi alması sağlanır.

 

 

5.Enerji veren bir yapıya sahiptir. Böylece vücudun daha dinç olur. Zorluklarla mücadelede veya hayat sınavında uyanık olmak isteyen kişiler için ideal bir taştır.

 

 

6.Kişide yer alan kuruntuların yok olmasını sağlar. Olumsuz düşüncelerden arındırır. İçsel dünyasıyla dışsal dünyasının dengelenmesini sağlar. Huzur verir.

 

 

7.Kötü enerjiden korunmak içinde kullanılan bir taştır. Dışarıdan gelebilecek her türlü kötü göz ve enerjinin diskalifiye eder.

 

8.İnsanın kendisine olan güvenini kaybettiği zamanlarda motivasyonunu sağlar. Özgüven verir. Yeniden hayata karşı mücadele aşkı kazandırır.

 

 

9.Sevgi ve aşk gibi duyguları yaşamak isteyenler ancak korkanlar için cesaret verici bir şifa kaynağıdır.

 

 

10.Eşler arasındaki uyuşmazlıkları aza indirir. Birbirlerine karşı olan sevgiyi artırır. Bu nedenle evli kişilerin odalarının bir kenarında yakut taşına yer vermeleri tavsiye edilir.

 

 

11.Duygusal bunalımları önler, depresyona yol açacak olan olumsuz düşüncelerin önünü keser. Stresin azalmasını ve ruhun bunalımdan kurtulmasına vesile olur. Kişinin beyi kimyasını düzenler. Daha düzgün ve olumlu düşünmesine yol açar.

 

 

12.İltihaplardan korur. Eklem yerlerinin sağlamlaşmasını sağlar.

 

 

13.Baş ağrısı veya vücudun herhangi bir yerinde bulunan ağrıların azaltır. Yakut taşıaynı zamanda sezgisel kuvveti de artırır.

 

 

14.Doğum yapacak kadınlar için hamilelik sürecini daha da kolaylaştırır. Doğuma yaklaşıldıkça yaşanan korkuları ortadan kaldırır. Rahat bir doğrum sürecinin geçmesini sağlar.

 

 

15.Bilgelik ve hikmetli davranışların izharına neden olur. Kişi kendisinde pozitif bir enerji görür ve bunu etrafına hikmetli sözlerle yayma isteğine kavuşabilir.