Çağrı Merkezi: 0 535 953 84 65

Seay Pembe Kuvars Quartz Taşlı Jade Roller Yüz Masaj Aleti Face Roller Premium

99,00 TL
199,00 TL
%50 İNDİRİM

Seay Pembe Kuvars Quartz Taşlı Jade Roller Yüz Masaj Aleti Face Roller Premium

Stok Kodu TaşlıKuvars
Barkod 86938765782746
Marka Seay
Stok Durumu Son 49 Ürün
Gönderim Kargo Bedava
Ürün Açıklaması

Kuvars Taşı Nedir?

Oksijin ve silikon elementlerinin volkanik kayaçlarda ve çevresinde oluşturduğu doğal taşlara kuvars deniliyor. Yapısı kristallerden oluştuğu için kuvars kristali olarak da bilinir. Yerkürede en yaygın bulunan doğal taşlardandır. Mevcut doğal taşlardan farklı olarak çok sert ve dayanıklıdırlar. İklim ve çevre koşullarından kolay kolay etkilenmez.

Kuvars Taşı Nerelerde ve Nasıl Bulunur?

Dünya’nın birçok ülkesinde kuvars taşına rastlanabilir. Bütün iklim koşullarında oluşabilme özelliği vardır. Birçok ülkede kuvarsa rastlanmasına rağmen kuvars en yaygın olarak Brezilya ve Madagaskar’da bulunur. Nadir bulunan ve dünyanın en değerli taşlarından olan mavi kuvarsın en zengin yatakları Brezilya’da bulunuyor.

Afrika ülkelerinde de zengin kuvars yatakları bulunuyor. Bu ülkelerde doğal olarak çıkarılan kuvarslar işlenerek diğer ülkelere satılıyorlar.

 

Türkiye’de ise kuvars daha ziyade Antalya, Zonguldak, Kastamonu, Aydın ve Balıkesir bölgelerinde çıkarılıyor. Buralarda daha ziyade dumanlı kuvars ve ametist çeşitleri bulunuyor.

Kuvars Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Kuvars Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Kuvars Taşı Nasıl Anlaşılır?

Renklerin derinliği, damarlar, sertlik, tonlamalar, ışık oyunları, buğu, çizgiler gibi özellikler gerçek kuvars taşını anlamada yardımcı olacaktır. Kuvars her ne kadar doğada bolca bulunup, vitrin ve tablaları süslese de bunun sahtesi yapılabiliyor.

Kuvars taşları genellikle işlenip, öyle satıldığından cam yüzeye sürterek deneyebilirsiniz. Gerçek kuvars iyi işlenmişse camı çizecektir. Ayrıca ısıya hafifçe tutup, boya olup olmadığını da anlayabilirsiniz.

Kuvars Taşı Özellikleri

 

 1) Doğada en yaygın bulunan doğal taşlardandır. Bütün iklim koşullarında oluşabilirler.

 2) Çok sert ve dayanıklı bir yapıya sahiptirler.

 3) İnşaat sektöründen alternatif tıbba kadar çok geniş bir kullanım alanda kullanılıyorlar.

 4) doğada genellikle şeffaf halde bulunmalarına rağmen, sarı, pembe, mavi, kahverengi, siyah ve yeşil gibi renkleri de bulunuyor.

 5) Kristal bir yapısı vardır.

 6) Tedavi edici özelliği vardır.

 

Yorumlar
Yorum Yap