Çağrı Merkezi: 0 535 953 84 65

Seay Aventurin & Ametist Taşlı Jade Roller Yüz Masaj Aleti Gençleştirici Premium

99,00 TL
199,00 TL
%50 İNDİRİM

Seay Aventurin & Ametist Taşlı Jade Roller Yüz Masaj Aleti Gençleştirici Premium

Stok Kodu AmetistAventurin23
Barkod 86938765782746
Marka Seay
Stok Durumu Son 48 Ürün
Gönderim Kargo Bedava
Ürün Açıklaması

Aventurin Taşı Nedir, Nasıl Oluşur?

Kuvars grubuna ait olan bir özel taş olarak aventurin, daha çok yeşil renkli olması ile mavi ve turuncu üzerinden de doğada bulunmaktadır. İçeriğinde zerrecikler halinde parıltılar yer alır. Metal parıltılar saçması ile beraber özel olarak tanecikli yapısı bulunur. Etkili şekilde farklı biçimler üzerinden işlenerek mücevher veya takı olarak değerlendirilir. Aynı zamanda kişinin daha sakin ve pozitif kalmasına imkan tanıyacak bir enerji yaymaktadır.

Kayaçların boşlukları arasından milyonlarca yıl içerisinde oluşan aventurin, aynı zamanda volkanik patlamaların etkisiyle de günümüze kadar gelmiştir. Oluşumunda ayrıca birçok farklı bileşik ve mineral yapıda etkilidir. Sertlik derecesi 7 olan bu özel taş, böylece istenilen şekli alarak dayanıklı biçimde kullanım potansiyeli oluşturuyor. Ancak yine de kullanırken çok yüksek darbe almamasına özen gösterilmelidir.

Aventurin Taşının Özellikleri, Anlamı ve Faydaları Nelerdir?

Aventurin taşı aynı zamanda diğer ismi olan Yıldız taşı şeklinde de bilinmektedir. Özellikle bu taş kalbin yakınında tutulduğu zaman negatif enerjiyi atıcı güçlü bir etkiye sahiptir. O yüzden cebinize taşıyabilir ya da kolye olarak değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda bileklik ya da birçok farklı süs eşyası üzerinden de ele almanız mümkün. Pürüzsüz ve parlak bir görüntüye sahip olan aventurin taşı, özel işlenmesi ve cilalanması ile beraber oldukça hoş bir görüntü sunmaktadır.

Özellikle ruhunuz sıkıldığında ve kalıplardan kurtulmak istediğiniz zaman, can sıkıntısını gidermek için en ideal taşlardan biridir. Milyonlarca yıl içerisinde biriktirdiği enerjiyi etkin şekilde yaymak suretiyle, çevredeki negatif enerjiyi pozitife çevirir. Bu taş özellikle insan sağlığı açısından sunduğu faydalar ile bir adım öne çıkıyor.

- Fiziksel güç ile beraber canlılığı arttırıcı bir etkiye sahiptir.
- Depresyona karşı etkilidir ve psikolojik açıdan kişinin olumlu düşünceler yakalamasına imkan tanır.
- Elektromanyetik kirliliğin önüne geçer.
- Kalp sağlığını korumak amaçlı etkilidir.
- Yine kendisini pozitif hissetmesine ve mutlu olmasına olanak tanır.
- Şans taşı olarak anlam ifade etmektedir.
- Tansiyonu dengeleyicidir.
- Gözleri dinlendirir.
- Bazı durumlar karşısında öfkeli olan kişilerin daha yumuşak bir yapıya gelmesine imkan tanır.
- Sakinlik ve stresi azaltması ile beraber daha akıllı ve mantıklı düşünmeye olanak sağlar.

Bu şekilde farklı özellikleri, anlamı ve faydaları ile beraber aventurin taşını değerlendirebilirsiniz. Takı ve mücevher ile beraber süs eşyaları üzerinden kullanım imkanı sunar.

 

 

 

Ametist Taşı Nedir?

Ametist taşı, mor renkli doğal taştır. Parlak yapısı nedeniyle, kullanım alanları oldukça farklı olabiliyor. Özellikle süs eşyaları açısından iyi bir görünüm sağlar. Fakat bu taşın, diğer taşlarda olduğu gibi sahte üretimleri söz konusu olabiliyor. Gerçek ametist taşı için mutlaka uzman görüşü alınmalı buna göre hareket edilmelidir.

Türkiye'nin başlıca yerlerinde doğal şekilde oluşmuş olan ametist taşı, bu nedenle çok değerli olarak kabul edilir. Sağlığa iyi geldiği bilinen bu taşın özellikleri saymakla bitmiyor.

Ametist Taşının Faydaları Nelerdir?

Ametist taşı doğal taş gurubunda yer alır ve insan sağlığı için pozitif etkilere sahip olduğu belirtiliyor. Fiziksel faydalarının yanı sıra, pek çok manevi faydaları olduğu düşünülüyor.

Öfke Kontrolünü Sağlamada Yardımcıdır

Öfke problemleri yaşayan kişiler, ametist taşlarını kullanarak, bunu bitirme noktasına kadar getirebiliyorlar. Özellikle, öfke patlaması, ani öfke atakları yaşayan kişilere, ametist taşı uzmanlar tarafından öneriliyor.

Enerjiyi Yükseltir

Ametist taşının bir diğer manevi faydası, kişinin enerjisini yüksek seviyelere çıkarmasıdır. Bu bakımdan ametist taşı kullanımı, mutluluk artırıcı özelliktedir. Bunun yanında kaygı ve stres gibi çağın en çok yaşanılan sıkıntılarını da uzaklaştırıyor.

Göz Sağlığına İyi Gelir

Ametist taşının faydaları manevi durumla sınırlı değildir. Göz sağlığını koruyucu etkide olması, maddi açıdan insan sağlığını koruyucu etkisinin olduğunun göstergesidir. Çift görme şikayeti olan kişilere kullanımı öneriliyor.

Kolesterolü Dengeler

Kötü kolesterolün yükselmesi, sağlık açısından zararlara neden olabilir. Özellikle kalp rahatsızlıkları, hipertansiyon sorunları, yüksek kolesterol nedeniyle ortaya çıkabilecek rahatsızlıklar arasında yer alır. Ametist taşı kullanmanın, kolesterolü dengede tuttuğuna dair bilgiler mevcuttur.

Ametist Taşı Neye İyi Gelir?

Ametist taşı, faydalarıyla bilinen doğal taşların arasındadır. Milyonlarca yıllık oluşum süreci, doğadaki enerjilerin kendi bünyesinde tutması, pozitif enerjiyi sağlayabilmesi, insan sağlığına katkılar sunabileceği konusunda sebepler arasındadır.

Dikkat Dağınıklığını Önler

Ametist taşı, yoğunlaşma istenen durumlarda kullanılır. Özellikle dikkat dağınıklığı şikayeti olan kişilerde kullanıldığında, bu sorunu çözebilme etkisine sahiptir.

Kaygı Uzaklaştırıcı Özelliği Bulunur

Ametist taşının en çok bilinen etkilerinden birisi kaygıdan arındırıcı özelliğidir. Gelecek kaygıları olan kişilerin, bu taşları kullanması tavsiye edilir.

Ametist Taşının Az Bilinen Faydaları

Ametist taşının, kaygıdan kurtulmadan, stresle mücadeleye kadar birçok anlamda faydası olduğu biliniyor. Pozitif enerji veren ametist taşının, bir yandan neredeyse hiç bilinmeyen faydaları da bulunuyor.

Kötü Enerjiyi Uzaklaştırır

Tatsız bir olay yaşadınız ve sinirlendiniz. Bunun etkilerini saatlerce yaşamak yerine, ametist taşından faydalanır iseniz, kötü enerjiyi kısa sürede uzaklaştırabilirsiniz.

Öz Güven Artırır

Dolaylı olarak öz güven artırıcı olan ametist taşı, özellikle sağladığı pozitif enerjisiyle sağlığı koruyabilir. Öz güven artırıcı olan ametist taşının bu faydası çok az kişi tarafından biliniyor.

Ametist Taşı Özellikleri

Ametist taşı hem rengiyle hem yaydığı enerjisi sayesinde, birçok insanın merakını uyandırıyor. Sarhoş etmeyen anlamına gelen ametist taşı bu yönden ilgi çekicidir. Eski Yunan mitolojisinde şarap kadehlerinin ametist taşlarından yapıldığı ve sarhoş etmediği belirtiliyor.

Bunun dışında, Mısır ve Asya kıtasında uzun yıllar mühür olarak kullanılmıştır. Ametist taşının kendi öz rengini, içerisinde bulunan demirden aldığı belirtilir. Öfke kontrolü sağlama yönü, stres azaltıcı etkisi içerisinde pozitif enerjilerin olduğunun kanıtı niteliktedir. Ametist taşı, milyonlarca yıllık doğa olaylarına şahitlik etmiş ve hiç el sürülmeden bunca tarihten şimdiye ulaşabilmiştir.

Ametist Taşı Nasıl Temizlenir?

Ametist taşı kullanmak isteyenlerin merak ettikleri durumlardan birisi temizliği hususudur. Özellikle vücudun terli yapısı ve asitli durumu, ametist taşında zaman içerisinde solma durumuna neden olabilir.

Bunu önleyebilmek için ametist taşını, yaklaşık 10 saat ılık suda bekletmek ve dinlendirmek yeterli olacaktır. Bunun yanında humuslu temiz toprağın içerisinde 1 gün bekletilmesi temizlenmesi konusunda fayda sağlayacaktır.

Yorumlar
Yorum Yap