Çağrı Merkezi: 0 535 953 84 65

Necef Taşı ve Faydaları

Necef Taşı Nedir

Necef taşı Kuvars taşların grubunda yer almaktadır. Kuvars taşlarının kristal olan taşın şeffaf türü olarak bilinmektedir. Görünüm olarak parlak bir görüntüye sahiptir. Ayrıca bu özel taşın dalgalanan bir görüntüsü de bulunmaktadır. Dalgalı olarak görünmesinin sebebi içerisinde bulunan baloncuklara benzer boşluklardır. Boşluklar içerisine genellikle su ve karbondioksit bulunur. Bu sayede taşın daha güzel görünmesi ve değerli bir taş olması sağlanmaktadır.

Necef taşları milyonlarca yıl önce oluşmuş değerli ve güzel taşlardan birisidir. Günümüze ulaşımı ise kayaçların oluşumu ile beraber bazı fiziksel ve kimyasal reaksiyonlar sayesinde olmuştur. İçerisinde farklı bileşenler taşımaktadır. Fiziksel ve ruhsal olarak oldukça faydası bulunan Necef taşlarının takı ve mücevher olarak da kullanımı yaygındır.

 

Necef Taşı Nerelerde ve Nasıl Bulunur?

 

Necef taşı kristal kuvars taşlarının damarlı ve saydam haline denir. Dünya üzerinde çok geniş bir alana yayılmıştır. Yer kabuğunun bir kısmını oluşturmuş sert bir mineraldir. Necef taşları oksijen ve silikon karışımı ile oluşmuştur. Görünümü su tanelerinin sertleşmiş hali gibidir. Birçok ülkede çeşitlenerek kullanılan bu taşın yaygın bulunan ülkeler Brezilya ve Madagaskar'dır. Ayrıca Afrika bölgesinde de kullanılmaktadır.

Necef taşları yıllar boyunca sinir tedavisinde kullanılmış bir taştır. Necef taşları Ametist ve Sitrin gibi taşların farklılaşmış ve değişkenlik geçirmiş halidir. Necef taşları pek çok alanda kullanılmış bir taştır. Özellikle Endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Endüstriyel alanda elektronik itici ve ayrıştırıcı olarak kullanılan bir taş türüdür. Bunlar dışında saat yapımında, diş macunlarında, deterjanlarda, cam ve elektrik ışıklandırmalarında çok yaygın şekilde kullanılır. Çok amaçlı güzel bir doğal taştır.

 

Necef Taşı Nasıl Anlaşılır?

 

Necef taşları görünüm olarak anlaşılamaz. Ele alında anlaşılmaması sebebiyle farklı yöntemler ile anlamak mümkündür. Piyasada pek çok imitasyon ürün bulunmaktadır. Bu nedenle ucuz ve değersiz taşlar değerli taşların rengine boyatılarak satılmaktadır. Bunun için gerçek Necef taşının anlaşılması çok önemlidir. Taşın küçük bir kısmını kırarak içine bakabilirsiniz. İçi ile dışı arasındaki uyum ile taşın gerçek olup olmadığı anlaşılır. Fakat kırma işleminden önce taş çakmakla ısıtılmalıdır. Gerçek olmayan taşlar ısıtıldığında boyası yanar ve ucuz taşların tozları dökülür. Dikkat edilmesi gereken nokta ise taşı çok fazla ısıtmamak olacaktır.

 

Necef Taşı Özellikleri

 

Necef taşı sonsuz şans taşı olarak da bilinen bir taştır. Necef taşlarının yapısı itibariyle birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler şunlardır:

- Her türlü negatif enerjiyi yok eder.

- İçeriğinde bulunan su sebebiyle kullanan kişilere huzur vermektedir.

- Tespih yapımında oldukça fazla kullanılmaktadır.

- Mucizevi taş olarak da bilinmektedir.

- Süs taşı ve mücevher yapımında kullanılmaktadır.

Necef Taşı Faydaları

Necef taşının insan vücudunda hem fiziksel hem de ruhsal olarak pek çok faydası olduğu bilinmektedir. Necef taşının fiziksel veya ruhsal faydaları ise şunlardır:

- Vücuda hem fiziksel hem de ruhsal olarak dengeli ve sağlıklı tutar.

- Vücudu negatif enerjilerden arındırır.

- Zorluklar karşısında dayanma gücü verir.

- Sevgi ve şefkat duygusunu arttırır.

- Sindirim sistemi ve mideye faydası bulunur.

- Gözler için oldukça şifalı bir taştır.

- Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar.