Çağrı Merkezi: 0 535 953 84 65

Kaplan Gözü Parçacıklı Doğal Taş

45,00 TL
60,00 TL
%25 İNDİRİM

Kaplan gözü Parçacıklı Doğal Taş

Stok Kodu KaplanGözüTaş
Marka Seay
Stok Durumu Son 34.999 Ürün
Gönderim Kargo Bedava
Ürün Açıklaması

Doğal taşlar milyonlarca yıl boyunca oluşum süreci geçirerek, bulundukları kaynakların içerisinde manyetik enerji toplarlar. Söz konusu bu enerji her taş tarafından farklı ölçek ve frekanslarda yansıtılır; dolayısıyla her bir taşın kendine has faydaları ortaya çıkar. Bu taşlar arasında aksesuar yaratımında yadsınamaz bir yeri bulunan kaplangözü taşını bu bağlamda birkaç başlık altında inceleyebiliriz.

(Kaplangözü taşı içeren aksesuarlarımız için buraya göz atabilirsiniz.)

kaplangozu-tasi

Kaplangözü Taşı Nedir

Mineral klasmanı açısından kuvars kategorisi içerisinde bulunan kaplangözü, mavi asbest diye de bilinen krosidolit lifleri tarafından oluşturulur. İçerisine kuvarsın dahil olmasıyla birlikte ortaya sarı, mavi ya da kırmızı kaplangözü taşı çıkar. Bu kombinasyonlarından ötürü "şekil değiştiren" bir taş olarak lugatında yerini almıştır. Doğal formunda dahi parlak ve canlı renkte bulunur ve bu sebeple birçok farklı aksesuar tipinde sıkça kullanılır.

Kaplangözü Taşının Özellikleri

Kaplangözü taşı silika ve demir oksit elementlerinin birleşiminden meydana gelir. Dayanıklı ve doğal formunda da parlak olan bir taştır. Doğal asimetrik desenleri ve sıcak renkleri sebebiyle farklı kombinasyonlarda rahatlıkla kullanılabilir. Sertlik skalasındaki yeri 6,5-7 civarındadır.

kaplan-gozu-tasi-elde

Kaplangözünün Tarihi Nedir, Nerede Çıkarılır

Modern aksesuarlardaki kullanımı 1800'lerin Güney Afrika'sına atfedilen kaplangözü taşının minerolojideki yerini alması 1873 yılında Alman minerolog Wilbel'in çabalarıyla gerçekleşir. Fakat araştırmalar sonucu bu taşın antik kültürlerde de çeşitli faydaları ve görsel estetiği sebebiyle sık sık kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Antik Roma'da askerlerin miğfer ve zırhlarında hem estetik hem de düşmanın dikkatini dağıtma maksadıyla işlev gören kaplangözü, Mısır tarihinde en çok Sekhmet ile ilişkilendirilmiş, fonksiyonel dış cephe aksesuarı olarak tılsımsal ve muska amaçlı kullanılmıştır. Yoğun olarak Güney Afrika, Avustralya ve Burma'da kaplangözü taşı rezervlerinin bulunduğu bilinmektedir.

Kaplangözü Taşının Faydaları

Görsellik dışında kullanıcısına sunduğu sayısız spiritüel ve fizyolojik faydalar ile bilinen kaplangözü taşının öncelikli niteliği bakış açısı değişikliği sağlayarak özgüven hissi uyandırmaktır. Güneş enerjisini depolamasıyla bilinen bu güzel taş, topraklama temin ederek negatif enerjiyi nötrler ve ilhama konsantre olunmasına yardımcı olur. Fiziksel bağımlılıkların (alkol, sigara, vs.) bırakılması sürecinde iradeyi destekler. Özgüven eksikliğinden kaynaklı kıskançlığı minimize eder. Ruhsal ve fiziksel dengeyi sağlamaya yardımcı olur, çakrayı düzenleyerek uyuşukluk ve yorgunluk hissinden arındırır. Yaratıcılığa altyapı sağlar, depresyon ile mücadelenin anahtarlarındandır. Hiperaktiviteyi dizginlemesiyle bilinen kaplangözü taşı aynı zamanda libido arttırıcı özelliğe sahiptir. Toplardamar ile direkt etkileşime girerek vücudun aşırı ısınmasına sebep olmaması amacıyla genellikle sağ eldeki aksesuarlarda kullanılması önerilir.

Yorumlar
Yorum Yap