Gua Sha Nedir?

 

 

gua sha nedir?

Gua Sha Taşı Faydaları Nelerdir?

 • Gua Sha taşı kasları gevşetir,

 • Jawline etkisi yaratır,

 • Cildi rahatlatır,

 • Kan akışını hızlandırır,

 • Yüze şekil vermek için kullanılır,

 • Çene hatlarının belirginleşmesini sağlar,

 • Boyun üzerindeki sarkmaları önler,

 • Kaşlarınızın şeklini düzenler,

 • Guasha taşı masaj salonlarında kullanılmaktadır,

 • Enerji veren bir taştır,

 • Kendi doğal taş özelliğini barındırır ve faydasını size sağlar,

 • Vücuttaki sarkan yağ ve derileri düzenler.

 

Gua Sha Özelikleri Nelerdir?

kalp ve tirtikli gua sha icon

Eğer kısa bir tanımla akılda kalmasını istersek Gua Sha’yı müdahalesiz bir yüz germe tekniği olarak tanımlayabiliriz. Sarkık çizgiler, alın kırışıklıkları, göz altı şişkinlikleri, yüzdeki ödemin atılması  gibi sorunlar, Gua Sha ile yapılabilecek temel çalışmalardır. Cildinizin altındaki bağ dokularını ve deri altı yağ tabakasını çalıştırarak lenfatik drenajı aktive eder. Düzenli kullanımda hiçbir cerrahi müdahale olmadan yüzdeki sarkıkları ve çizgileri toparlamayı hedefler ve sadece yüz için kullanılmadığınında özellikle altını çizmek isteriz. Gua Sha bir masaj türü olduğundan bunu yüz, boyun ve omuzlar için kullanmanız pek mümkündür hatta saç dipleri için kullanılan tarak Gua Sha’mız ve vücut için kullanılan çeşitlerimizde mevcuttur. Son dönemlerde ismini çokça  duyduğumuz Gua Sha genellikle Pembe Kuvars, Ametist, Aventurin ve Yeşim taşlarında kalıp bulmuştur fakat şekil verilebilen her doğal taştanda Gua Sha olması pek mümkündür ve aslında nasıl kullanıldığını anlattığımız bir yazımız var fakat burda tekrar belirtmek istiyoruz ki Gua Sha masaj kapsamında kullanılan bir taş olduğundan vücudumuz için yapılan masajlarda nasıl bir yağ kullanıyor isek Gua Sha ile masaj yapmadan oncede mutlaka bir yüz yağı kullanmamız gerekmektedir. Bu, yapıcagımız masajda daha uzun süre çalışmamıza, daha fazla verim almamıza ve yağ hemen emilim sağlamıcağından yüzümüzün tahriş olmasını engellemek için yapılıcak en önemli adımdır. Kalp, Melek Kanadı ve Tarak Gua Sha olmak üzere 3 farklı çeşidimiz bulunmaktadır. Kalp model gua sha çene ve gıdı agırlıkı çalışılırken melek kanadı gua sha göz altı ve kaz ayakları ağırlıklı çalışmak icin daha uygundur. Hadi gelin Gua Sha’mızı nasıl kullanabiliriz detaylı inceleyelim.

 

Gua Sha Nasıl Kullanılır?

Öncelikle masajımıza temiz bir yüz ile başlanmalı ardından ilk adım olarak yüzümüze bir yüz yağı sürerek başlamalıyız. Bu daha uzun süre ve daha verimli çalışmamızı sağlayacaktır. Nemlendirici veya serum benzeri ürünler yüzde çok hızlı emildiğinden, çalışmamız için yağın kayganlığı kolay hareket ettirmemize yardımcı olacaktır. '' SEAY '' markalı aldığınız tüm üründe GUASHA KULLANIM KLAVUZU göndermekteyiz.

kalp ve tirtikli gua sha

Kalp Gua Sha Nasıl Kullanılır?

kalp gua sha nasıl kullanılır ?
Kalp model gua sha çene belirginleştirme, gıda ve elmacık kemiği ağırlıklı olarak kullanılan bir gua sha modelidir.

Yüzünüzü ortadan ikiye bölmüş gibi hayal ediniz. 
Her iki taraf içinde bir sayı belirleyiniz. Ör: sağ 30 sol 30 gibi (bu sayılar düzenli bir şekilde kullanmanız icin size yardımcı olucaktır) 

GIDI ERİTMEK, ÇENE HATTINI BELİRGİNLEŞTİRMEK İÇİN;

Gua Shanın boşluk olan kısmı (kalp kısmı) uzun olan yeri alta kısa olan yeri üste gelicek şekilde çeneye hafif eğik olarak oturtunuz. (Dik tutmayınız) 
Hafif bir baskı ile kulak memesi hizasına doğru çekiniz. ( bunu yukarıda belirlediğiniz sayı kadar tekrarlayınız) 

ELMACIK KEMİKLERİNİ BELİRGİNLEŞTİRMEK İÇİN; 
Kalp kısmı ile devam ediyoruz. 
Uzun olan bölümü yukarı kısa olan bölümü aşağıya gelicek şekilde hafif eğik tutunuz. Belirlediğiniz sayı kadar kulak hizasına gelicek şekilde yukarıya doğru çekerek tekrarlayınız. 

GÜLME ÇİZGİLERİ (NAZOLABİAL) İÇİN; 
Gua shanın uzun düz bölümünü hafif eğik tutarak devam ediyoruz. 
Dudak bitiş çizgisi ve burun kenarını içe alarak belirlediğiniz sayı kadar kulak hizasına doğru çekiniz. 

ALIN ÇİZGİLERİ İÇİN; 
Gua shanın düz bölümünü aşağıya doğru hafif eğik tutarak devam ediyoruz. 
İki kaşınızın tam ortasından başlayarak yukarıya doğru belirlediğiniz sayı kadar çekiniz. 

KAŞLARI KALDIRMAK İÇİN; 
Kalp kısmındaki uzun bölüm ile kaşınızın altından tutarak hafifçe yukarıya doğru çekiniz. 

 

3 Tırtıklı Gua Sha Nasıl Kullanılır?

3 tırtıklı gua sha nasıl kullanılır?
3 Tırtıklı model göz altı ve kaz ayakları ağırlıklı olarak kullanılan bir Gua Sha modelidir. 

Öncelikle ilk olarak yüzümüze bir yüz yağı sürerek başlamalıyız nemlendirici veya serum tarzı ürünler yüzde çok hızlı emildiğinden, gua sha taşıyla çalışmamız icin yağın kayganlığı kolay hareket ettirmemize yardımcı olucaktır. Yüzünüzü ortadan ikiye bölmüş gibi hayal ediniz. Her iki taraf içinde bir sayı belirleyiniz. Ör: sağ 30 sol 30 gibi (bu sayılar düzenli bir şekilde kullanmanız icin size yardımcı olucaktır) 

 

GÖZ ALTI İÇİN; 3 Tane tırtıklı olan bölümü hafif eğik tutarak göz altına tutunuz. ( Göze çok yaklaştırmayınız)Yukarıda belirlediğiniz sayı boyunca saç diplerine doğru çekiniz. 

KAZ AYAKLARI İÇİN; Göz kenarından başlayarak kaş bitimini içine alıcak şekilde taşınızı hafif eğik tutarak belirlediğiniz sayı kadar yukarı çekiniz. 

NAZOBİAL ( GÜLME ÇİZGİLERİ) İÇİN; Taşınızın büyük uzun kısmını dudak çizginize hafif eğik tutarak saç diplerinize doğru belirlediğiniz sayı kadar çekiniz. 

ALIN ÇİZGİLERİ İÇİN; Taşınızın büyük uzun kısmını iki kaşınızın ortasında hafif eğik olucak şekilde tutunuz. Belirlediğiniz sayı kadar alnınıza doğru yukarıya çekiniz. NOT: Tüm işlemleri hem sağ hemde sol olarak yüzün her iki bölümünede uygulamayı unutmayınız.

 

ÖNEMLİ; AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALDIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ BÖLÜMLERDE İNSTAGRAM HESABIMIZDAKİ VİDEOLARA VEYA KULLANMA KILAVUZUMUZDAKİ BİLGİLERE GÖZ ATABİLİRSİNİZ... Tüm Ürünlerinizin Yanında Kullanım Klavuzu Gönderiyoruz. 

 

İşte Örnek Kutu Görseli

 

Gua Sha Ne Zaman ve Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Gua Sha masajımızı esas çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmalar için kullanıyor isek düzenli kullanım en önemli şartlardan biridir. Bu amaç ile kullanıyor isek her gün belirleyeceğiniz saat dilimleri arasında kullanabilirsiniz fakat sadece rahatlama ve yorgunluk atmak amacıyla kullanıyor iseniz dilediğiniz tüm an ve saatlerde belirli bir düzene bağlı kalmadan kullanabilirsiniz.

 

Gua Sha Nasıl Temizlenir?

Her gün düzenli kullandığımız Gua Sha taşınız belirli çevresel faktörlere veya enerjilere maruz kaldığından enerjisi mutlaka temizlenmelidir. Dilerseniz buna bir düzen oluşturup belirli günlerde veya her gün kendi insiyatifinize  bağlı olarak temizleyebilirsiniz. Bunun için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıdadır.

1. AKAN SU İLE TEMİZLEME: Akan suyun altında 5-6 dakika yıkayarak kuruması için güneş ışığına bırakabilirsiniz.

2. TOPRAK İLE TEMİZLEME: Taşı en az 24 saat boyunca bir beze sararak toprak dibinde bekletebilirsiniz. İmkanınız varsa açık bir şekilde koymanız doğrudan temas icin daha uygun olucaktır. Negatif enerjisini toprağa bırakacağından çiçeksiz bir saksıya gömmeniz en doğrusu olucaktır. Aksi takdirde çiçeğiniz solabilir, küsebilir.

3. TÜTSÜ İLE TEMİZLEME: Taşınızı yakıcağınız tütsünüz ile isleyebilirsiniz. Tütsünüz bitene kadar taşınızı üzerinde gezdirmeniz yeterli olucaktır.

4. SELENİT: Selenit taşı, temizleme özelliği olan tek doğal taştır. Eğer büyük bir parça selenit taşınız varsa temizlemek istediğiniz taşın üzerinde 2-3 saat bekletmeniz yeterli olucaktır.NOT: Sitrin, Kiyanit gibi taşlar kendi kendini temizleyen taşlar olduğundan ekstra bir müdahaleye gerek yoktur.

 

Gua Sha Hangi Taştan Olmalı?

Gua sha taşı masaj kapsamında kullanılan bir taş olduğundan doğal taşın etkisiyle enerjisi artmaktadır. Bu nedenle doğal taş olan tüm taşlardan gua sha taşı yapılabilmektedir fakat en yaygın olan taşlar Pembe Kuvars, Ametist, Aventurin ve Yeşim taşıdır. Şekil verilebilen tüm taşlardan gua sha taşı yapılabilmektedir. GUASHA MODELLERİMİZİ inceleyebilirsiniz.

 

Yeşim Taşı Gua Sha Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? Yeşim Taşı Modelleri

En sık kullanılan yeşim taşı Gua Sha modelleri aşağıda gösterilmiştir. Yeşim taşı Gua Sha cilde çok faydalıdır. Tarak ve Balık Gua Sha gibi benzer ürünleri saç derinize ve ense kısmınıza masaj yapabilirsiniz. Yeşim Gua Sha masaj taşının faydaları aşağıdaki gibidir ;

 

yeşim gua sha modelleri

 

Yeşim Gua Sha Masaj Taşı Faydaları

 • Elmacık kemikleriniz ve göz altınızda bulunan fazla yağları atar ve morlukları giderir.

 • Cilt Alerjilerinde cildi iyileştireceği için fayda sağlar

 • Cildinizin kuruluk ve yağ oranını dengede tutup parlak kalmasını ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. 

 • Yüzünüzdeki kırışıkların giderilmesine ve azalmasına yardımcı olur.

 • Doğaltaş masaj aletleri ORJİNAL olduğu için soğuk olmalıdır  ve yüzünüze soğuk uygulamanız gerekmektedir. Bu yüzden yüzdeki fazla yağların atılmasında faydası vardır.

 • Göz altlarındaki morlukları azaltmada yardımcıdır. ( Göz altına sadece küçük başlı roller kısmını veya guasha uygulamanız gerekmektedir. )

 • Düzenli kullanımda gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak genç bir görünüm verir.

 • Yüzünüze bir yağ veya serum ile uyguladığınızda bunların emilmesini kolaylaştırır ve cilde sağlıklı bir şekilde yayar.

 • Cep telefonu, telsiz ve bilgisayardan yayılan radyasyonu topladığı kabul edilmektedir.

 

Yeşim Gua Sha Masaj Taşı Özellikleri

 • Yeşim Taşı çok etkili bir taştır.

 • Jawline Etkisi Yaratır. 

 • Cildi Rahatlatır.

 • Depresyona iyi gelir.

 • Stres ve Gerginliğe iyi Gelir.

 • Vücut masajında kemikleri güçlendirir ve rahatlatır.

 • Enerji verdiği bilinmekle beraber gün içinde pozitif olmanıza yardımcı olur.

 • Kırışıkların açılmasını sağlar.

 • Yüze soğukken uygulanması gerekir.

 • Ürünler doğal taş olduğundan kendiliğinden soğuktur. ( etkisini arttırmak için buzdolabında 10 dakika bekletebilirsiniz.)

 • Homojen bir taş değildir. Taş içinde kılcal çizgiler DOĞAL TAŞ olduğu için bulunabilir.

 

yeşim taşı gua sha modelleri

 

Pembe Kuvars Taşı Gua Sha Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? Pembe Kuvars Taşı Modelleri

Pembe Kuvars taşı cilt bakımında çok tercih edilmektedir. Cildi sıkılaştırır ve jawline etkisi yaratır. Pembe Kuvars'ın cilde faydası çoktur. Pembe kuvars masaj taşı 2 çeşittir. Soğuk kullanılmalıdır. Etkisini arttırmak için buzdolabına koyup tekrar soğumasını sağlayabilirsiniz. 

 

pembe kuvars gua sha modelleri

 

Pembe Kuvars Gua Sha Masaj Taşı Faydaları

 • Bulunduğu ortama aşk, sevgi, mutluluk ve huzur getirir. 

 • Negatif düşüncelerinizde farkındalık  yaratır.

 • Öfkeyi, Siniri ve Stresi azaltır.

 • Baş ağrısına iyi gelir.

 • Taşıyan insanların bir çoğunun kendisine sevmesine yardımcı olmuş ve kanıtlanmıştır.

 • Cildinizin kuruluk ve yağ oranını dengede tutup parlak kalmasını ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. 

 • Göz altlarındaki morlukları azaltmada yardımcıdır. ( Göz altına sadece küçük başlı roller kısmını veya guasha uygulamanız gerekmektedir. )

 • Yüzünüze bir yağ veya serum ile uyguladığınızda bunların emilmesini kolaylaştırır ve cilde sağlıklı bir şekilde yayar.

 • Düzenli kullanımda gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak genç bir görünüm verir.

 

Pembe Kuvars Gua Sha Masaj Taşı Özellikleri

 • Pembe kuvars, kalp çakrasının taşıdır 7 çakradan 1 tanesidir.

 • İçerisinde ince damarlı çizgiler olur.               

 • Kuvars grubundan bir üyedir.

 • Parlak bir taştır. Mat olarak da bulunur.

 • Stres ve kaygıyı hafifletir, rahat bir ortam yaratır.

 • Taşıyanların kendilerini keşfetmesine, tanımasına ve kendilerini sevmesine yardımcı olur.

 • Jawline Etkisi Yaratır. 

 • Cildi Rahatlatır.

 • Depresyona iyi gelir.

 • Stres ve Gerginliğe iyi Gelir.

 • Vücut masajında kemikleri güçlendirir ve rahatlatır.

 • Enerji verdiği bilinmekle beraber gün içinde pozitif olmanıza yardımcı olur.

 • Kırışıkların açılmasını sağlar.

 • Yüze soğukken uygulanması gerekir.

 

 

pembe kuvars gua sha modelleri

 

 

Ametist Taşı Gua Sha Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? Ametist Taşı Modelleri

Ametist Gua Sha cilt bakımında en önemli taşlardan biridir. Ametist'in damarlı ve bir çok rengi olabilir. Mor renginden Gri rengine kadar kalite bakımından değişen renkleri vardır. Ametist ürünleri genelde tertemiz olmaz. ortalarında ve kenarlarında hep bir oyukluk vardır. Buda gerçek taş olduğunu gösterir. Mosmor ve hiçbir sorunu olmayan ametist ürünlerinden kaçınınız. Ametist'in Özellikleri ve Faydaları aşağıda sıralanmıştır ;

 

ametist gua sha modelleri

 

Ametist Gua Sha Masaj Taşı Özellikleri

 • Jawline Etkisi Yaratır. 

 • Cildi Rahatlatır.

 • Depresyona iyi gelir.

 • Stres ve Gerginliğe iyi Gelir.

 • Vücut masajında kemikleri güçlendirir ve rahatlatır.

 • Enerji verdiği bilinmekle beraber gün içinde pozitif olmanıza yardımcı olur.

 • Kırışıkların açılmasını sağlar.

 • Yüze soğukken uygulanması gerekir.

 

Ametist Gua Sha Masaj Taşı Faydaları

 • Ametist Taşı Hafızayı Geliştirir.

 • Gün içerisindeki motivasyonunuzu yüksek tutar.

 • Eğer bir bağımlılığınız var ise bundan kurtulmanıza yardımcı olur.

 • Meditasyon için kullanılan bir taştır.

 • Psikolojik rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

 • Dikkatinizi ve Farkındalığınızı arttırır.

 • Cilt Alerjilerinde cildi iyileştireceği için fayda sağlar

 • Yüzünüzdeki kırışıkların giderilmesine ve azalmasına yardımcı olur.

 • Cildinizin kuruluk ve yağ oranını dengede tutup parlak kalmasını ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. 

 • Elmacık kemikleriniz ve göz altınızda bulunan fazla yağları atar ve morlukları giderir.

 

ametist gua sha modelleri

 

Aventurin Taşı Gua Sha Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? Aventurin Taşı Modelleri

 

aventurin gua sha modelleri

 

Aventurin Gua Sha Masaj Taşı Faydaları Nelerdir?

 • Strese karşı etkilidir, azaltır. Pozitif Enerji verir.

 • Özellikle kalp sağlığı için olumlu etkileri olan bir taştır.

 • Şans taşı olarak kabul edilir.

 • Cildinizin kuruluk ve yağ oranını dengede tutup parlak kalmasını ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. 

 • Göz altlarındaki morlukları azaltmada yardımcıdır. ( Göz altına sadece küçük başlı roller kısmını veya guasha uygulamanız gerekmektedir. )

 • Yüzünüze bir yağ veya serum ile uyguladığınızda bunların emilmesini kolaylaştırır ve cilde sağlıklı bir şekilde yayar.

 • Cep telefonu, telsiz ve bilgisayardan yayılan radyasyonu topladığı kabul edilmektedir.

 • Seay Markalı ürünleri Düzenli kullanımda gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak genç bir görünüm verir.

 • Cilt Alerjilerinde cildi iyileştireceği için fayda sağlar

 

Aventurin Gua Sha Masaj Taşı Özellikleri Nelerdir?

 • Jawline Etkisi Yaratır. 

 • Cildi Rahatlatır.

 • Depresyona iyi gelir.

 • Stres ve Gerginliğe iyi Gelir.

 • Vücut masajında kemikleri güçlendirir ve rahatlatır.

 • Enerji verdiği bilinmekle beraber gün içinde pozitif olmanıza yardımcı olur.

 • Kırışıkların açılmasını sağlar.

 • Yüze soğukken uygulanması gerekir.

 

aventurin gua sha modelleri

 

Gua Sha taşı gerçekten işe yarıyor mu?

Düzenli kullanımda Jawline etkisi bile yaratabilir. Bu yüzden Gua Sha taşı rahatlama, şekil verme, düzeltme, parlatıcı kapsamında masaj için önemli bir taştır.

Gua Sha taşı yüz inceltir mı?

Tabii ki de. Gua Sha taşı dediğimiz gibi düzenli kullanımda Jawline etkisi bile yaratır. Yüzünüzde ki kilolardan arınırsınız.

Gua Sha masajı her gün yapılır mı?
 • Bunun için kullanım klavuzu göndermekteyiz. Gua Sha taşını hergün kullanmanıza gerek yoktur. Haftanın 3 günü kullanmak sizin yararınıza olacaktır.
Gua Sha için yüze ne sürülür?

Sonuçta yüzümüze sürerek masaj yapacağımız için tahriş olabilir. Bu yüzden bir krem yada serum yardımı ile yapmakta fayda vardır. Hem masaj yapmanızı kolaylaştırır hemde yüzünüz için sağlıklı bir ürün kullanmış olursunuz. Mesela sivilceleriniz için krem sürüp birde masaj yapabilirsiniz.

Gua Sha günde kaç kere yapılır?

Günlük rutin olarak 1 kere yapılması yeterlidir. Duştan sonra yapılması sizi daha çok rahatlatacaktır.

Gua Sha pembe kuvars mı yeşim mi?

Bu soruyu çok duyuyoruz fakat buna kesinlikle sizin karar vermeniz gerekmektedir. İkiside doğaltaştır, sadece faydaları ve yararları farklıdır. Bu yüzden sizi en çok kendine çeken ürünü alınız.

Taşımızı Neye Göre Seçmeliyiz?

En doğru yöntem taşlardan aldığınız enerjiye göre şekillenecektir, kendinize yakın hissettiğiniz, enerjisini daha fazla hissettiğiniz taşı seçebilir veya burcunuzun taşlara göre uyumuna karar verebilirsiniz ÖRN: Oğlak / Kehribar... Eğer Burcunuza Göre Doğaltaş almak isterseniz BURAYA TIKLAYARAK bize mesaj yazınız.

Gua Sha taşı hangi ülkenin?

Tüm taşların çıktığı ülkeler farklıdır. Her ülkenin kendi yer altı kaynakları vardır.

Gua Sha sarkma yapar mı?

Cildin elastikiyetini güçlendirir. + yüzde incelmeye yardımcı olur. + ciltteki çizgilerin oluşumunu ve enflamasyonun oluşumunu engeller. + kan dolaşımını hızlandırarak ciltteki sarkmalara engel olur.

Gua Sha Jawline yapar mı?

Kesinlikle düzenli kullanımda Jawline etkisi yaratır.

Gua Sha taşı gerçek olduğu nasıl anlaşılır?

Eğer üzerinde iç damarları ve biraz siyahlıklar var ise ürün kesinlikle gerçek doğal taştır. Tertemiz ürünlerden kaçınınız.

Gua Sha kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yüzünüze çok baskı uygulamamaya ve hızlı yapmamaya dikkat edin.

Gua Sha öncesi ne kullanılır?

Bir serum, yağ veya krem kullanabilirsiniz.

Gua Sha mı Face Roller mı?

İkisininde uygulandığı bölge ve faydaları farklıdır. Bu yüzden ikisini ayrı ayrı ihtiyacınıza göre almalısınız.

 

  

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.