Çağrı Merkezi: 0 535 953 84 65

Çakra Taşı ve Faydaları

Sanskritçe döngü, girdap anlamına gelen çakralar, vücudumuzun 7 ana bölgesinde bulunan enerji bağlantı noktalarıdır. Çakralar, bedenimizde kapakçık görevi üstlenmekte; vücut, zihin ve ruh arasındaki dengeyi ayarlamakta ve enerjinin içeri ya da dışarı akışını düzenlemektedir. Çakraların uyumlu çalışmasını sağlayabilmek için doğal taşları kullanarak onların şifa verici özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin; faydasını göreceğinize inandığınız taşı, şifalandırmak istediğiniz çakranız üzerine koyarak meditasyon yapabilirsiniz. Takı ya da aksesuar olarak üzerinizde taşıyabilirsiniz. Taşı, sadece belli bir süre elinizde tutarak enerji akışını başlatmış olacaksınız. Taşların kullanımı sonrası akmakta olan suda yıkayarak ya da belirli bir süre güneşte bekleterek taşın emmiş olduğu enerjinin arındırılması ile taştan beklenilen etkiyi artırmış olursunuz.Çakra_Doğal Taşlar_Aksesuarlar (1)

Doğada ve doğal olan her şeyde olduğu gibi bunun da tamamen etkisiz bir uygulama olduğunu düşünmek, belki de bu konuya olan bakış açınızı tekrar gözden geçirmenizi sağlamaya fırsat olur; çünkü dünya üzerinde olup da herhangi bir spiritüel fonksiyonu olmadığını düşündüğüm bir oluşumun varlığına inanmıyorum. Dolayısıyla kısa bir araştırma yapıp sizlerin de farkına varabileceği üzere, mineral taşlar ve etkileri hakkında bulacağınız bilgiler, çok eski zamanlardan beri süregelen tecrübelerin derlenmesi üzerine oluşturulmuş yaşanmışlıklardır aslında.

 

Şifalı taş uzmanlarına göre, taşlarla temas kuran her kişi, bu taşların üzerlerinde izler bırakmaktadır. Taşlardan en etkili şekilde faydalanmak için bakım ve arındırma işlemlerinin belirli sürelerde tekrarlanması gerekmektedir. Taşlar, içinde deniz tuzu olan suda bekletildikten sonra, temiz su ile yıkanarak güneş gören bir yerde kurutulur. Taşlara, temiz ve berrak bir görünüm kazandırmak için de elma sirkeli suda kısa bir süre bekletebilirsiniz.

 

Şifalı taş ve kristallerin terapötik yönleri sayesinde rahatlamaya neden olan özellikleri, bugün birçok tıp doktoru tarafından da kabul görmektedir. Yaşamınızı tehdit eden hastalıklar söz konusu ise, sınırlı ölçü ve ebatta değerli taş kullanımı, tarih boyunca rivayet edildiği üzere alternatif şifa yöntemi olarak kullanılabilmektedir.

7 ana çakra ve 7 değerli taş analizi için aşağıdaki bilgi ve görselleri takip edebilirsiniz. Şifalandırma süreci, taşların üzerindeki minerallerin vücuda aktarılması sonucu oluşan enerji geçişi ile başlamaktadır. Bu süreçte doğal ortamda, gün ışığı ile temas halinde olmak, taştan beklenilen etkiyi artıracaktır. Her olgu ve her olayda olduğu gibi, taşın ve dolayısıyla ilgili mineralin size faydalı olmasını sağlayacak en önemli etken, buna gerçekten ve içten bir şekilde inanmış olmaktır. Gerisi, taşlar ve onlardan aldığınız enerji ile vücudunuz arasında oluşan bağ üzerinden, beklenilen sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Takı ve aksesuar olarak işlenmiş olan yandaki nesneler ya da benzerlerini her zaman üzerinizde taşıyabilirsiniz. Bu şekilde doğal taşların sizlere sağlayacağı enerjilerden her koşulda yararlanabilirsiniz.