Burçlara Göre Doğal Taşlar Ve Özellikleri

burçlar

Burçlara Göre Doğal Taşlar

Doğal taşların en eski zamanlardan beri iyileştirici ve büyülü özelliklerine inanılmaktadır. Her ne kadar bilim insanları tarafından ve modern tıpta onaylanmasa da toplumda doğal taşlar şifalı özellikleriyle kabul edilmektedir.

 

En eski zamanlardan beri ezoterikler doğal taşların büyülü, şifacılar ise iyileştirici özelliklerinin olduğunu söylemiş, birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır ve etkili olduğu söylenmiştir. Bununla beraber litoterapi bilimi de var ki bu da doğal taşlarla insan vücuduna olumlu yönde etki etme sanatıdır. Litoterapide taşların enerjisi kullanılarak duygular, zihin, ruh ve vücudun tamamında denge oluşturuluyor. Doğaltaşların bazıları magma tarafından meydana gelmektedir. 

Doğaltaşlar gezegenlerle ilişkilidir ve gezegenlerin enerjisini sahibine iletir. Her gezegen farklı zodyak işaretini etkiler. Bu nedenle de burçlara göre doğal taşlar birbirinden ayrılmakta ve her zodyak işaretine farklı bir doğal taş uygun gelmektedir. Burada doğum tarihine göre kişinin özellikleri ortaya çıkarılır ve burcuna göre hangi taşın enerjisinin onu olumlu yönde etkileyeceğine karar verilir.

 

Doğal taşların her birinin farklı iyileştirici ve büyülü özellikleri vardır. Tek bir taş sadece bir özelliğe sahip değildir. Burçların karakterlerine uygun olarak taşlar farklı özellikleriyle etkisini gösterir. Burçlara göre doğal taşlar denildikte bir taşın sadece bir burca ait olduğu anlamına gelmez. Böylece bir taş farklı birkaç burç üzerinde olumlu etki gösterebilir. Önemli olan kısım burcun özellikleriyle taşın özelliklerini birleştirebilmektir.

 

Buçlara Göre Doğal Taş Almanın Faydaları

 • Kendi güneş enerjinize uyumlu olur. 

 • Taşı programlamanız daha kolay olur.

 • Size daha çok fayda ve yarar sağlar.

 • Pandül gibi taşlar size daha çok doğruyu gösterir.

 • Enerji uyumunuz yüksek olur.

 • Taş temizliğini yaparken daha etkili olur.

 • Şifayı arttırır.

 

Doğum Ayına Göre Taşlar

Bildiğimiz gibi bir yıl içerisinde 12 adet ay bulunmaktadır. Bu 12 ayda kendi aralarında 12 adet burca tekabül etmektedir ve bu burçların her birinin kendi arasında, kişinin doğduğu aya dayanan şanslı doğal taşları bulunmaktadır. Her ayın kendine özel bir Zodyak grubu bulunur ve kişiler o Zodyak’a ait özellikler taşır.

 

ZODYAK Nedir? Gök küresinde, tutulumun geçtiği ve üzerinde Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık adlarını taşıyan on iki burcun eşit aralıklarla yer aldığı kuşaktır. 
Kendi burcumuza tekabül eden doğal taşları takmakta kendi Zodyak grubumuzun özelliklerini taşıcağından çok önemlidir. Bu kişiye şans, huzur ve başarının kapılarını açıcaktır. Her burcun birden fazla doğal taşı bulunur. Dilerseniz bu taşların tümünü aynı anda dilerseniz dönüşümlü olarak o anki enerjinize göre seçmek mümkündür. En önemli konulardan biride, doğal taşlar sadece bir burca hitap etmez. Bir kaç farklı burcun ortak doğal taşları pek mümkün olabilir. Hadi gelen her aya tek tek takbül eden burçların doğal taşlarına göz atalım. 

 

Ocak Doğum Taşı: Garnet

garnet taşı

Eğer Ocak ayında doğuracaksanız veya doğurduysanız Garnet LAL taşı size ve ailenize Canlılık, tutku ve güven verecektir. Bedeninizin daha kuvvetli hale gelmesini sağlar. Hayal gücünüzü güçlendirir. Garnet taşı parlak bir taştır. Siyah, Kırmızı, Turuncu, Sarı renkleri ile karışmaktadır. magma tarafından kristalleştikten sonra çıkarılır ve işlenir. Garnet en değerli taşlardan bir tanesidir. Koleksiyonluk en çok kullanılan mücevherler kategorisinde yer almaktadır.

GARNET TAŞI YÜZÜK 
GARNET TAŞI BİLEKLİK
GARNET TAŞI KOLYE
GARNET TAŞI TESBİH
 

Şubat Doğum Taşı: Ametist

ametist taşı

Eğer Şubat ayında doğuracaksanız veya doğurduysanız Ametist taşı size ve enerji ve dayanıklılık verecektir. Ametist pozitif enerjisi ile dolu olan bir taştır. Ametist mor rengindedir. Mutluluk ve huzur veren bir taştır. Ametist taşı çok eski zamanlardan bu yana halen kullanılmaya devam etmektedir. Ametist taşının yararları oldukça çoktur. Bazı insanlarda pozitif belirtiler meydana gelmiş ve tüm herkes tarafınca kullanılmaya başlanmıştır. Ametist mitolojik anlamda ‘’ Sarhoş etmeyen ‘’ anlamına gelmektedir. Ametist taşının adı mitolojik kaynaklarda da geçmektedir. 

AMETİST TAŞI YÜZÜK
AMETİST TAŞI BİLEKLİK
AMETİST TAŞI KOLYE
AMETİST TAŞI TESBİH

 

Mart Doğum Taşı: Akuamarin ve Kan Taşı

akuamarin ve kan taşı

Eğer Mart ayında doğuracaksanız veya doğurduysanız akuamarin ve kan taşı size ve ailenize Cesaret ve Sevgi verecektir. Her doğal taşta olduğu gibi akuamarin taşıda insan vücuduna yararı çoktur. Akuamarinin faydaları saymakla bitmez. Akauamarin taşı deniz mavisi renginde ve parlak bir taştır. Saydam ve yarı saydam bir yapıya sahiptir. En çok Rusya, Brezilya, Pakistan ve Nijerya gibi ülkelerde çıkarılmaktadır. Beril taşının slikat formudur. Madenler çıkarılır ve kristal halde bulunur. Kan taşı ise akuamarinin verdiği özellik kadar fayda sağlamaktadır. İnsan damarlarında akan kan'a iyi gelmektedir.

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK KAN TAŞI YÜZÜK
AKUAMARİN TAŞI BİLEKLİK KAN TAŞI BİLEKLİK
AKUAMARİN TAŞI KOLYE KAN TAŞI KOLYE
AKUAMARİN TAŞI TESBİH KAN TAŞI TESBİH

 

Nisan Doğum Taşı: Pırlanta

pırlanta taşı

Eğer Nisan ayında doğuracaksanız veya doğurduysanız pırlanta taşı size ve ailenize sakinlik verecektir. Sakinleştirici bir taştır. Negatif duygulardan arındırır ve bulunduğu ortama huzur verir. Kâbusları engeller.

 

Mayıs Doğum Taşı: Zümrüt

zümrüt taşı

Eğer Mayıs ayında doğuracaksanız veya doğurduysanız zümrüt taşı size ve ailenize sadakat, cesaret, duyarlılık ve aşk verecektir. Zümrüt taşı, saydam ve yarı saydam yapıda değerli bir doğal taştır. Diğer doğal taşların arasında en değerlisidir. Nadir bulunur. Beril minerallerinin bir alt türü olan Zümrüt taşı, yeşil, koyu yeşil ve kahverengi tonlarda bulunur. Zümrüt taşı, Osmanlı döneminde padişahların kılıcını süsleyen değerli bir taştır.

ZÜMRÜT TAŞI YÜZÜK
ZÜMRÜT TAŞI BİLEKLİK
ZÜMRÜT TAŞI KOLYE
ZÜMRÜT TAŞI TESBİH

 

Haziran Doğum Taşı: İnci ve Aytaşı

 

inci ve ay taşı

Ay taşı ve inci enerji temsil eden bir taştır. Eğer doğum haziran ayında gerçekleşecekse veya gerçekleştiyse bu size enerji ve sağlık verecektir. İnci ve ay taşı çok değerli taşlardır. Kadın hormonlarını dengeleme özelliği vardır. Duygular ile ilişkisi olduğu için aşk taşı olarakta bilinir.

AY TAŞI YÜZÜK İNCİ TAŞI YÜZÜK
AY TAŞI BİLEKLİK İNCİ TAŞI BİLEKLİK
AY TAŞI KOLYE İNCİ TAŞI KOLYE
AY TAŞI TESBİH İNCİ TAŞI TESBİH

 

Temmuz Doğum Taşı: Yakut

yakut taşı

Eğer doğum temmuz ayında gerçekleşecekse veya gerçekleştiyse bu size şans, zenginlik ve başarı getirecektir. Doğal taşlar arasında yer alan Yakut taşı, en değerli taşlar arasında kırmızı renk skalasında yer alan Elmas, Zümrüt ve Safirle birlikte anılan özel bir taştır.

 

YAKUT TAŞI YÜZÜK
YAKUT TAŞI BİLEKLİK
YAKUT TAŞI KOLYE
YAKUT TAŞI TESBİH

 

 

Ağustos Doğum Taşı: Peridot

peridot taşı

Eğer doğum ağustos ayında gerçekleşecekse veya gerçekleştiyse bu size sevinç ve neşe getirecektir. Peridot olivin çeşidinin bir mineralidir. Bir diğer ismi ise zebercettir. Kalp ve Karın çakralarını açar. Kötü düşünceleri yok eder ve insan vücuduna temizlik yapar.

PERİDOT TAŞI YÜZÜK
PERİDOT TAŞI BİLEKLİK
PERİDOT TAŞI KOLYE
PERİDOT TAŞI TESBİH

 

Eylül Doğum Taşı: Safir ve Lapis Lazuli

safir ve lapis lazuli taşı

 • Safir taşı çiftler arasındaki kötü enerjiyi temizler. Kötü düşünceleri ortadan kaldırır. Eğer doğum Eylül ayında gerçekleşecekse veya gerçekleştiyse safir taşı size huzur ve dostluk getirecektir.

 • Lapis taşının kemikleri güçlendirme özelliği bulunmaktadır. Kişinin düşünce olarak gelecek korkusunu ve kaygısını engeller. Eğer doğum Eylül ayında gerçekleşecekse veya gerçekleştiyse lapis pozitiflik ve ilham getirecektir.

LAPİS LAZULİ TAŞI YÜZÜK
LAPİS LAZULİ BİLEKLİK
LAPİS LAZULİ KOLYE
LAPİS LAZULİ TESBİH

 

Ekim Doğum Taşı: Opal ve Turmalin

opal ve turmalin taşı

Turmalin Taşı odaklanma taşıdır. Herhangi bir iş yaparken bulunduğunuz ortamda turmalin var ise odaklanmanıza yardımcı olur. Turmalin taşı size ne kadar yakın olursa etkisi o kadar artacaktır. Genel hayatınızda da turmalin taşını cebinizde, cüzdanınızda yada çantanızda barındırabilirsiniz. Size fayda sağlayacaktır. Eğer doğum Ekim ayında gerçekleşecekse veya gerçekleştiyse safir taşı size odak getirecektir.

Opal Taşı, çok renkli yansımalarından dolayı Gökkuşağı taşı olarak bilinmektedir. Güven ve Özveri duygusunu geliştirir. Stresi ve depresyonu hafifletir. Kötü enerjiyi alır.  Eğer doğum Ekim ayında gerçekleşecekse veya gerçekleştiyse safir taşı size Güven ve Özveri getirecektir.

OPAL TAŞI YÜZÜK TURMALİN TAŞI YÜZÜK
OPAL TAŞI BİLEKLİK TURMALİN TAŞI BİLEKLİK
OPAL TAŞI KOLYE TURMALİN TAŞI KOLYE
OPAL TAŞI TESBİH TURMALİN TAŞI TESBİH

  

Kasım Doğum Taşı: Sitrin

sitrin taşı

Sitrin taşı kuvars grubunda yer alan sarı renginde ve tonlarında olan bir doğal taştır. Sitrin taşı bereketli bir taştır. Açık kahve ve Koyu kahve tonlarındadır. Saf bir doğal taştır. Sitrin taşının başka bir ismi yoktur. Taş içerisinde ince damarlar ve siyahlıklar bulunur. Eğer doğum Kasım ayında gerçekleşecekse veya gerçekleştiyse safir taşı size Bereket getirecektir.

SİTRİN TAŞI YÜZÜK
SİTRİN TAŞI BİLEKLİK
SİTRİN TAŞI KOLYE
SİTRİN TAŞI TESBİH

 

Aralık Doğum Taşı: Turkuaz ve Tanzanit

turkuaz ve tanzanit taşı

 • Tanzanit taşı işitme duyunuzu güçlendirmeye yaramaktadır. Tanzanit taşının kemikleri kuvvetlendirdiği de söylenmektedir. En değerli taşlar arasındadır. Eğer doğum Aralık ayında gerçekleşecekse veya gerçekleştiyse Duygu ve Düşünce getirecektir.

 • Turkuaz diğer adı ile Firuze taşı olarak bilinir. Gerçek turkuaz taşının içinde siyah damarlar bulunur. Eğer doğum Aralık ayında gerçekleşecekse veya gerçekleştiyse Şans ve Uğur getirecektir.

TURKUAZ TAŞI YÜZÜK
TURKUAZ  TAŞI BİLEKLİK
TURKUAZ  TAŞI KOLYE
TURKUAZ  TAŞI TESBİH

 

koç burcu

Koç (21 Mart – 20 Nisan)

Akik, Ametist, Akuamarin, Anyolit, Aventurin, Lal, Güneştaşı, Jasper, Kan Taşı, Kyanit, Necef, Pembe Kuvars, Sitrin, Zümrüt.

Bu taşlar Koç burcunun özelliklerinden azmi ve enerjiyi temsil eder. En yüksek taş segmentli taşlara sahip olan Koç burcu, özgüvenini, enerjisini ve azmini bu taşlardan almaktadır. Kendi enerjinize göre gün gün taşlarınızı değiştirebilirsiniz. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz.

 

Boğa Burcu

Boğa (21 Nisan – 21 Mayıs)

Ametrin, Apatit, Aventurin, İyolit, Krizokol, Krizopras, Kyanit, Opal, Pembe kuvars, Rodonit, Rutil kuvars, Sedef, Turmalin, Yeşim, Zümrüt.

Yönetici gezegeni Venüs olan toprak grubu Boğa burçları sorumluluk sahibi olmalarıyla bilinirler. Genellikle karşılarındaki insana güvenmekte zorlandıklarından Akuamarin ve Aventurin taşları güvenmelerini kolaylaştırmaktadır. Kendi enerjinize göre gün gün taşlarınızı değiştirebilirsiniz. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz.

 

İkizler Burcu

İkiz­ler (22 Mayıs – 22 Ha­zi­ran)

Akik, Ametrin, Anyolit, Aventurin, Aytaşı, Güneştaşı, Kaplangözü, Kyanit, Pembe kuvars, Rutil Kuvars, Sitrin, Yeşim, Zümrüt.

 Merkür tarafından yönetilmektedir. Bu taşlar ikizler burcu kişileri tutarsızlık ve ikili karakterden kurtarmaya yardımcı olur. Kendi enerjinize göre gün gün taşlarınızı değiştirebilirsiniz. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz.

 

Yengeç Burcu

Yen­geç (23 ha­zi­ran – 22 Tem­muz)

Himalaya Tuzu, Akik, Ametist, Anyolit, Aventurin, Aytaşı, Kantaşı, Kalsedon, Kaplangözü, Opal, Pembe Kuvars, Sedef, Yakut.

Melankolik ve çok duygusal olan yengeç burçları bu duygularını göstermekte zorlanırlar ve içe dönüklerdir. Bu taşlar, duygusallığı ve içe kapanışlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Kendi enerjinize göre gün gün taşlarınızı değiştirebilirsiniz. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz.

 

Aslan Burcu

Aslan (23 Tem­muz – 22 Ağus­tos)

Akik, Anyolit, Aragonit, Lal, Güneştaşı, Jasper, Kantaşı, Kalsit, Kehribar, Labradorit, Larimar, Oniks, Pirit, Rutilli Kuvars, Sitrin, Yakut.

aslan burcu için en etkili taşlar arasında bulunmaktadır. Yakut taşını kullanan aslan burcu bireylerinin, başkasına karşı ezilmemektedir. Bunun dışında Yakut taşının, insanın aklında bulunan kötü düşünceleri de sildiği belirtilmektedir. Yakut taşının da tene değmesi önemlidir. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz.

 

Başak Burcu

Başak (23 Ağus­tos – 22 Eylül)

Akik, Amazonit, Aragonit, Aventurin, Dumanlı Kuvars, Hemimorfit, Lal, İnci, Jasper, Krizokol, Obsidyen, Pembe Kuvars, Zebercet.

Temizlik ve Titizlik olarak bilinen bir burçtur. Değişken fikirlere sahip olan bu burç, toprak grubundandır ve yönetici gezegeni Merkür’dür. Bu taşlar, stres ve endişeden kaynaklanıcak kötü enerjilerden korumaya yardımcı olmaktadır. Kendi enerjinize göre gün gün taşlarınızı değiştirebilirsiniz. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz.

 

Terazi Burcu

Te­ra­zi (23 Eylül – 22 Ekim)

Akik, Akuamarin, Dumanlı Kuvars, Güneş taşı, İyolit, Kalsedon, Krizopras, Kunzit, Lapis, Opal, Turmalin, Zebercet.

Adeletin burcudur. Burcun temel renkleri gök mavisi, pembe ve yeşilin bir kaç farklı tonudur. Bu taşlar genel olarak, hedeflerine ulaşmada yardımcı olmak, güven ve uyum getirmeye yardımcı olmak ve negatif enerjilerden korumaya yardımcı olmaktır. Kendi enerjinize göre gün gün taşlarınızı değiştirebilirsiniz. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz.

 

Akrep Burcu

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Ametist, Azurit, Lal, Kantaşı, Kaplangözü, Labradorit, Malakit, Necef, Obsidyen, Turkuaz, Unakit, Yakut.

Güçlü ve hırslı ruhları ile bilinen bir burçtur. Bu taşlar genel olarak Akrep burcunun bilinçli karar vermesine, ani öfke ve duygu patlamalarının önüne geçmesine, özgüvenini arttırmaya ve aile ilişkilerinin güçlü kalmasına yardımcı olmaktadır. Kendi enerjinize göre gün gün taşlarınızı değiştirebilirsiniz. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz.

 

Yay burcu

Yay (22 Kasım – 21 Ara­lık)

Ametist, Azurit, İyolit, Kalsedon, Kalsit, Kehribar, Labradorit, Lapis, Sedef, Sodalit, Topaz, Turkuaz, Varisit, Yakut.

Hayattan keyif almayı ve eğlenmeleri ile bilinen bir burçtur. Yay burcunun ana rengi mor, morun tonları ve mavi renktir. Bu taşlar genel olarak, hastalıklardan, rahatsızlıklardan korur. Kalıcı ilişkiler ve aşk ilişkileri kurmaya yardım ederken aile hayatına da sakinlik getirir. Ateş elementi bir burç olduğundan sakinleştirmeye yardımcı olur. Kendi enerjinize göre gün gün taşlarınızı değiştirebilirsiniz. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz.

 

Oğlak burcu

Oğlak (22 Ara­lık – 21 Ocak)

Akik, Aragonit, Dumanlı Kuvars, İnci, Jasper, Kaplangözü, Kunzit, Malakit, Obsidyen, Oltu, Oniks, Turmalin.

Genel olarak renkli ve çeşitlidir. Duygu durumunuza göre bugün Kehribar takmak isterken yarın istemeyebilirsiniz. Kendi enerjinize göre gün gün taşlarınızı değiştirebilirsiniz. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz. Tüm bu taşların genel ortak özelliği nazardan, negatif enerjiden korumak, şifa ve huzur vermektir. 

 

Kova burcu

Kova (22 Ocak – 19 Şubat)

Akik, Ametrin, Melektaşı, Florit, Hematit, Kavansit, Kehribar, Kunzit, Mercan, Sedef, Varisit, Akuamarin.

 Özellikle Akuamarin taşının solunum yolu hastalıklarına, astım, boğaz ağrılarına ve tiroid bezi hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Malakit taşı ise çakraların açılmasında oldukça güçlü bir taştır. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz.

 

Balık burcu

Balık (20 Şubat – 20 Mart)

Ametist, Apatit, Aytaşı, Himalaya  Tuzu, İnci, Kalsit, Kunzit, Kyanit, Larimar, Mercan, Selenit, Turkuaz, Yeşim.

Genel olarak bu taşlar, hastalık ve rahatsızlıklardan, dış sıkıntılardan korur, iyi şans ve mutluluk getirir. Duygu durumunuza göre bugün İnci takmak isterken yarın istemeyebilirsiniz. Kendi enerjinize göre gün gün taşlarınızı değiştirebilirsiniz. Taşları üzerinizde taşımak için kolye, yüzük, küpe, bileklik olarak, yanınızda taşımak için parça taş şeklinde ham veya tımbıl hallerinde bulundurabilirsiniz. İnci taşı; huzur bulmanıza yardımcı olurken Mercan taşı; kararsız balıkların yaratıcı güçlerini ortaya çıkarmasına yardım eder.

 

Burçlara Göre Doğaltaş Kategorileri Aşağıdadır. Kategorilere tıkladıktan sonra FİLTRE alanından TAŞA GÖRE ARAMA yaparak size uygun taşı rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

 

 

Filtre Tanımı Bilgisayar - Sayfanın Solunda                                                                 

 

seay market filtre               

 

 Filtre Tanımı Mobil - Sayfanın Üstünde            

                 

    seay market filtreleme

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.