ametist taşı ürünleri

 

 Ametist Taşı Nedir ?

Ametist pozitif enerjisi ile dolu olan bir taştır. Ametist mor rengindedir. Mutluluk ve huzur veren bir taştır. Ametist taşı çok eski zamanlardan bu yana halen kullanılmaya devam etmektedir. Ametist taşının yararları oldukça çoktur. Bazı insanlarda pozitif belirtiler meydana gelmiş ve tüm herkes tarafınca kullanılmaya başlanmıştır. Ametist mitolojik anlamda ‘’ Sarhoş etmeyen ‘’ anlamına gelmektedir. Ametist taşının adı mitolojik kaynaklarda da geçmektedir. 

Ametist’in enerjisi çok yüksektir ve kişi üstünde belirginleşmiştir. Şifası olumlu bir etki yaratmaktadır. Ametist taşını sürekli olarak üzerinizde taşıyabilir ve ortamdaki olumsuz enerjiyi olumlu enerjiye çevirebilirsiniz. Ametist Taşı ürünlerimize BURADAN ulaşabilirsiniz. 

Ametist taşı, canlandırıcı bir taştır. Tüm burçlara uyumludur fakat asıl burcu BALIK taşıdır. 

 

BURÇLARA GÖRE DOĞALTAŞLAR yazımızı İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

 

Ametist Taşının Özellikleri : 

ametist taşı

Ametist taşı, yararları bakımından en güçlü taşlardan birisidir. Ametist taşı ekstra olarak bir çakra taşı üyesidir. Kuvars grubu ailesine aittir. Kuvars türünün mor renkli olanıdır. Ametist sadece MOR renginde olmaktadır. Mor rengini bünyesinde bulunan Demir madeninden alır ve bir silisyum dioksit bileşimidir. Ametist taşı çok nadir Lila renklerinde de bulunmuştur. Bu taş Prasiolite olarak adlandırılır. 

 

Ametist taşını herhangi bir taş ile kullanabilirsiniz fakat pembe kuvars ile kullanılması tercih edilmektedir. Diğer tüm kuvars grubu taşlar ile de uyumludur.  Pembe kuvars ile kullandığınızda sevgi yüklü enerjisi ile ametist taşının enerjisini arttıracaktır. Sevgi yüklü enerjisi olan Pembe Kuvars hakkında daha detaylı bilgi edinmek için PEMBE KUVARS FAYDALARI ve ÖZELLİKLERİ yazımıza göz atabilirsiniz.

Ametist taşının en zengin özelliği mor renkte ve pozitif enerjili olmasıdır. Lila ve Mor renkleri arasındaki tonlardadır. En değerli taşlar arasına girer ve en çok tercih edilen taşlardan birisidir. 

Ametist, Doğada yer altındaki kristallerin yakınlarında bulunur. Magma ve Metaformik kayaçlarda, özellikle granit ve gnayslarda meydana gelir. Ametistin fiziksel özellikleri bir konumdan diğerine göre değişiklik gösterebilir. 

 

Ametist Taşının Özellikleri ve Faydaları

 • Ametist Taşı Hafızayı Geliştirir.
 • Gün içerisindeki motivasyonunuzu yüksek tutar.
 • Eğer bir bağımlılığınız var ise bundan kurtulmanıza yardımcı olur.
 • Meditasyon için kullanılan bir taştır.
 • Psikolojik rahatsızlıklara iyi gelmektedir.
 • Dikkatinizi ve Farkındalığınızı arttırır.
 • Cilt Alerjilerinde cildi iyileştireceği için fayda sağlar
 • Yüzünüzdeki kırışıkların giderilmesine ve azalmasına yardımcı olur.
 • Cildinizin kuruluk ve yağ oranını dengede tutup parlak kalmasını ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. 
 • Elmacık kemikleriniz ve göz altınızda bulunan fazla yağları atar ve morlukları giderir.

 

Ametist Kolye Ucunun Faydaları ( Ametist Taşı Faydaları )

Doğaltaş olan her kolyeniz adı üstünde DOĞALTAŞ olduğu için size faydası olacaktır. Doğaltaşlarınızı teniniz ile temas kurduğunuzda enerjisini ve faydasını birebir aktarmaya başlar. Bazı HAM Doğaltaşlarda olduğu gibi bulunduğunuz yerede fayda sağlamaktadır. Sinir, Stres, Anksiyete, Çok Düşünme, Olumsuzluk ve bunun gibi binlerce negatif olaylara yararı olmaktadır. Bu yüzden teniniz ile temas eden veya bulunduğunuz ortamda masa üstüne koyacağınız doğaltaşları tercih etmelisiniz. Ürününüzü teninize temas ettirmekte zorunlu değilsiniz. Kıyafet üstünde'de ürününüzü kullanabilirsiniz.  Doğaltaşlar alerjik sorun yaratmaz. Doğal taşlar narindir ve doğanın ta kendisidir.  

 

Ametist Doğal Taş Temizliği Nasıl Yapılır?

doğal taş temizliği

Doğaltaşını temizlemek için bizim önerdiğimiz 4 farklı yöntem vardır. Toprağa Gömme, Tuzlu suda bekletme, Tütsü ile temizleme ve Piramit ile temizleme yöntemleridir. Nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek için BU SAYFAYI ziyaret ediniz.

 

ametist taşı

Ametist Doğal Taşına Nasıl Enerji Yüklenir?

Doğal taşınıza enerji yükleme işini bizzat biz yapıyoruz. Doğal taşınıza enerji yüklemek çok faydalıdır ve profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Doğal taşınıza enerji yüklemenin bir kaç maddesini biz uyguluyoruz ve sonrasında bu işlemi tamamlamak size kalıyor. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız BU SAYFAYI ziyaret ediniz ve Doğal taşınıza enerji yükleme işlemini bitiriniz.

 

Ametist Doğal Taşı Nasıl Programlanır?

Doğal taşınızı farklı faydalar için programlayabilirsiniz. Bunu bizzat sizin yapmanız gerekmektedir. Taşınızı temizledikten sonra bazı programlama teknikleri ile bu işlemi bitirebilir ve tekrardan yıkadığınız halde farklı bir programlama tekniği uygulayabilirsiniz. Doğal taşınızı her yıkamanızda bu programlama tekniğini uygulamanız gereklidir. DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Ametist Doğal Taşını Kendi Enerjiniz ile Nasıl Uyumlarsınız?

Bildiğiniz gibi bazı doğaltaşların kendine özgü enerjisi vardır. Mesela Pembe kuvars ''aşk'' hayatında mutluluk için kullanılır. Doğaltaşları kendinize uyarladığınızda etkisinin dahada arttığı görülmüştür. Bu tamamen isteğe kalmış birşeydir. Doğal taşınızı kendinize nasıl uyarlayacağınız ile ilgili BU YAZIMIZA göz atmanızı öneririz.

 

Ametist Doğaltaş Garanti Belgeniz Neler için Geçerlidir?

Garanti Belgeniz her ürün için ayrı ayrı aşağıdaki gibidir. Nasıl Kullanacağınızı öğrenmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Face Roller için : Roller Demir Paslanmaları, Taş Çatlamaları için Garanti Kapsamındadır.

Face Guasha için : Taş Çatlamaları ve Köşe Kırıkları için Garanti Kapsamındadır.

Kolye Uçları için : Taş Çatlamaları ve Köşe Kırıkları için Geçerlidir.

 

Ametist Taşı Nerelerde ve Nasıl Bulunur?

Ametist taşı, doğada çok fazla bulunan bir taştır. Bununla birlikte Zambiya, Sri Lanka, Meksika ve Madagaskar bölgelerinde yoğun olarak çıkarılmaktadır. Türkiye'de birçok bölgede rastlanılan ametist kristalleri Balıkesir-Dursunbey, Ordu-Fatsa, Yozgat-Şefaatli, Çanakkale-Lapseki, Ordu-Gölköy, Giresun-Şebinkarahisar bölgelerinde çıkarılmaktadır. 

 

Ametist Taşının Oluşumu

Fosillerin yüzyıllar sonucunda dönüşümü ile meydana gelen organik maddeler içeren sert yapılı mor renkli taşlardır. Sert yapısı ile bilinen ametist taşı, yüksek ısılar karşısında ise dayanıksızdır. Yüksek ısıya maruz kaldığında ametist taşı, verilen ısı derecesine bağlı olarak içinde yer alan organik maddeler ve minarelere göre sarı, kahverengi ve benzeri farklı renklere dönüşebilmektedir.

 

1 Kg Ametist Kaç TL ?

Ametist’in ağırlıkları ürün gruplarına göre değişmektedir. Sizlere bunu CANLI CANLI bize sorarak anında cevaplamak isteriz. Bizimle Sohbet etmek için BURAYA TIKLAYINIZ. 

 

Ametist Taşı Nasıl Topraklanır ? Ametist Toprağa Gömülür mü ?

Ametist taşınızı temizlemek için toprağa gömebilirsiniz. Tüm doğaltaşların temizliği için toprağa gömmek her zaman iyidir. Daha Detaylı bilgi için ENERJİ ve TEMİZLİK sayfamızı ziyaret ediniz. 

 

Ametist Taşı Değerli mi ?

Yukarıdaki yazımızda belirtiğimiz gibi ametist kuvars grubunun en değerli taşları arasındadır. Tüm doğal taşlar arasında değerlidir. 

 

Kimyasal Formül ve Grubu : SiO² + Al, Ca, Fe, Mg, Li, Na ve Oxides

Renk : Mor ve tonları, saydam, yarı opak, Lila renkleri

Bulunduğu Yerler ( Ülkeler ve Şehirler ) : Madagaskar, Meksika, Sibiry, a, Uruguay, Zambiya,  Brezilya, Uruguay, Bolivya, Arjantin, Zambiya, Namibya, Afrika, Türkiye ( Çanakkale ), Ordu-Gölköy, Giresun 

 

 

 

Ametist Taşı Orjinal mi ?

Açıkçası nereden alacağınız çok önemlidir. Piyasada Sahte Ametist taşı çok satılmaktadır. Bu yüzden bilindik markalardan satın almanız gerekmektedir.

Ametist taşımı nasıl arındırırım ?

Ametist taşınızı tütsü yada toprak yardımı ile arındırabilirsiniz. Ek olarak Temizliğinide bu şekilde yapabilirsiniz.

Ametist taşımı nasıl temizlerim ?
 • Yukarıdaki maddede söylediğimiz gibi tütsü ve toprak yardımı ile temizliğini yapabilirsiniz. Yıkamakta çözüm giderebilir.
Ametist taşımın doğal olduğunu nereden anlarım ?

Ametist taşınızı işi bilen birine götürmenizde fayda vardır. Doğal olduğunu ancak bu işi yapan biri anlayabilir. Yada plastik gibi benzeri ürünler zaten doğal olmayan ürünlerdir.

Ametist Taşıma Nasıl Enerji Yüklerim ?

Ametist taşınıza profesyoneller tarafından enerji yükletmenizde fayda vardır. Bunu biz yapmaktayız daha detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret ediniz. NASIL PROGRAMLARIM ? sayfasında yer alan 3'ten sonraki maddeleri siz uygulamaktasınız.

Ametist Taşımı Nasıl Programlandırırım ?

Ametist taşınızı programlamak biraz zordur. Yine bu işi bilen birinin yapmasında fayda vardır. Bu sayfamızı ziyaret ediniz. ENERJİ VE TEMİZLİK

Taşımızı Neye Göre Seçmeliyiz?

En doğru yöntem taşlardan aldığınız enerjiye göre şekillenecektir, kendinize yakın hissettiğiniz, enerjisini daha fazla hissettiğiniz taşı seçebilir veya burcunuzun taşlara göre uyumuna karar verebilirsiniz ÖRN: Oğlak / Kehribar... Eğer Burcunuza Göre Doğaltaş almak isterseniz BURAYA TIKLAYARAK bize mesaj yazınız.

Ametist Taşı Toprağa Gömülür mü ?

Tabikide Gömülür. Ametist taşının temizliği için en önemli etkenlerden biri toprağa gömmektir. Enerji yenilemeside yapmaktadır.

Ametist Taşı Değerli mi ?

Ametist taşı kuvars grubunun en değerli taşlarından biridir.

Ametist taşı ne işe yarıyor ?

Yukarıdaki yazımızda uzun uzun yazmıştık. Kısacası POZİTİF ve ENERJİ dolu bir insan olmak istiyorsanız size yardımcı olacaktır.

Ametist taşının etkileri gerçek mi ?

Bir doktorun yaptığı tedavi ve verdiği ilaç kadar faydalı olmasada faydası tabikide vardır.

Ametist taşı hangi çakra taşıdır ?

Ametist Taşı 7. Çakra Taşıdır.

Ametist Renk Değiştirir mi ?

Orjinal Ametist renk değiştirmez. Güneşe çıktığınızda parlar. Buda orjinal olduğunu gösterir.

Ametist taşını kimler kullanabilir ?

Bunun bir kısıtlaması yoktur. Ametist taşını herkes kullanabilir.

Ametist Taşı Hangi Burç ? Ametist Taşının Burcu nedir ?

Ametist taşı Tüm burçlara uyumludur fakat asıl burcu BALIK taşıdır.

Ametist Taşı Aşkı Çeker mi ?

Ametist taşının yanında PEMBE KUVARS kullanırsanız aşkı ve sevgiyi çoğaltırsınız.

Ametist taşını BEBEK veya ÇOCUKLAR kullanabilir mi ?

Tabikide kullanabilir. Faydası bile vardır. Genelde bebekler için KEHRİBAR önerilir. Fakat dikkat çekmesi ve oyalanması açısından ametist kesinlikle tavsiye edilir.


 
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.