Çağrı Merkezi: 0 535 953 84 65

Ametist Kalp Guasha Yüz Masaj Taşı Kırışık Giderici Gençleştirici

99,00 TL
160,00 TL
%38 İNDİRİM

Ametist Kalp Guasha Yüz Masaj Taşı Kırışık Giderici Gençleştirici

Stok Kodu Ametistguakalp
Marka Seay
Stok Durumu Son 44 Ürün
Gönderim Kargo Bedava
Ürün Açıklaması
 • Ametist taşı gerek rengi gerekse yaydığı enerji nedeniyle pek çok kişi tarafından sevilmekte ve aksesuar olarak kullanılmaktadır. Yunan mitolojisinde sarhoş etmeyen anlamına gelen ametistin hikayesi oldukça ilginçtir. Eski çağlarda şarap kadehlerinin sarhoşluğu önlemesi nedeniyle ametist taşından yapıldığı yazılmaktadır. Aynı zamanda Asya ve Mısır'da mühür olarak kullanılan bu özel taşın rengini içinde barındırdığı demirden aldığı tespit edilmiştir. Gerçek renklerine ancak röntgen ışını altında kavuştuğuna dair bir rivayet bulunmaktadır.

  Ametist Taşının Faydaları

  Ametist taşının en yaygın bilinen özelliği kişiye verdiği rahatlatıcı etkisidir. Taş, negatif enerji taşıdığından bedeninizde taşıdığınız fazla negatif enerjiyi çekerek zihinsel olarak daha zinde olmanızı sağlar. Öfkeyi yatıştırması nedeniyle günlük hayatta özellikle kişiye ruhsal açıdan olumsuz enerjiden koruduğuna inanılmaktadır. Aynı zamanda gözlere iyi geldiği ve kanı temizlediğine inanılmaktadır.

   

  -Bedende biriken negatif enerjiyi toplayarak kişinin pozitif hissetmesine yardımcı olur.

   

  -Yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi ile bilinir.

   

  -Yoğunlaşmayı sağlayan en ideal taş olduğundan dikkat dağınıklığına iyi geldiğine inanılır.

   

   Takıntılı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli, özellikle de berrak olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.  Ametist taşı aksesuarlar alırken bu kriterlere dikkat ederek almanızı öneririz.

  Burçlar ve Doğal Taşları

  Ametist taşı Şubat ayında doğanların yani Kova burcunun taşıdır. Kova burçları ametist taşından üretilen aksesuarları üzerinde taşıyarak taşın özelliklerinden şifa bulabilirler. Uyku problemi çeken kişilerin ametist taşını yastıklarının altına koyarak uyumaları önerilmiş. İnternette yaptığımız kısa araştırmada gördük ki bu yöntemle iyileşenler olmuş.

  Ametist taşı nasıl temizlenir?

  Ametist taşı kullanıma bağlı terle ya da vucüt tarafından yayılan asitli su nedeniyle renginde kararma ya da solma yapabilir. Bunu önlemek adına ametist taşını temiz ılık suda 7 ile 10 saat arasında bekletmek renginin normale dönmesini sağlayacaktır. Bir diğer yöntem ise temiz humuslu bir toprakta bir gün bekletmektir. İkisinde de aynı etkiyi alabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap