Çağrı Merkezi: 0 535 953 84 65

Ametist Jade Roller & Guasha Yüz Masaj Taşı Gençleştirici Kırışık Giderici

170,00 TL
290,00 TL
%41 İNDİRİM

Ametist Jade Roller & Guasha Yüz Masaj Taşı Gençleştirici Kırışık Giderici

Stok Kodu ametisttakim2
Barkod 86938765782746
Marka Seay
Stok Durumu Son 48 Ürün
Gönderim Kargo Bedava
Ürün Açıklaması

AMETİST TAŞ ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Özellikle biz kadınlar, doğal taşlar ve etkileri ile oldukça ilgiliyizdir. Hangi taş bana ve burcuma uygun? Sağlık açısından hangisini kullanmam gerekli? Hangi doğal taş, hangi derde deva? Bu tip soruların cevaplarını hep arar, her zaman da bilmek isteriz. Peki hangi doğal taşları biliyoruz; akik, ametist, aquamarine, apatit, ay taşı, turkuaz, amber, mercan, ve bu listeye sığdıramayacağımız daha birçok doğal taş ismi ve faydaları var. Bugün ise bizim için önemli ametist taşı, özellikleri ve bizlere sağladığı faydaları. “Sarhoş etmeyen taş” anlamına da gelen ametist ile ilgili merak ettiğiniz ne var ise bu yazımızda bulabilirsiniz. Şimdiden size keyifli okumalar diliyoruz…

Ametist Nedir? 

Ametist öncelikle mitolojik bir kavramdır ve mitolojiye bakıldığında “Sarhoş etmeyen” anlamına geldiği görülmektedir. Ametistin insanlara mutluluk, enerji, canlılık ve bolca huzur verdiği bilinmektedir. Bunun temel nedeni ise enerji yükünün fazla olmasıdır. O kadar fazla enerji yayar ki sizi kötü insanların yaydığı negatif enerjilerden ve olumsuzluklardan korurken, size de oldukça fayda sağlar. Eğer ben pozitif enerjiyi içimde barındırmak istiyorum diyorsanız; taşı üzerinizde her zaman bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü hayat bu ve negatif ve de art niyetli insanlar ile hayatımızın neresinde karşılaşacağımız bilemeyiz.

Genel Özellikleri

Ametist taşı, etki bakımından oldukça güçlü bir taştır. Çünkü içeriğinde kendi gibi güçlü olan bir minerali barındırır: kuvars. Oldukça sert bir mineral olan kuvarsın, mor renge sahip bir türüdür ametist. Renk skalası mor tonlarıdır. Bunun temel nedeni ise yapısında bulundurduğu demir mineralidir. Ametist bir silisyum dioksit bileşimidir. Ametistin bazı çeşitleri vardır ki renkleri röntgen ışınları altında belli olmaktadır. Benzer şekilde bazı türlerinin de renkleri gün ışığına göre farklılık gösterebilmektedir.

Genel olarak Ametist, alt taraflı kristaller biçiminde bulunmaktadırlar. Ametistin fiziksel özellikleri değişiklikler gösterebilmektedir. Çıkarıldıkları ve bulundukları yer ve içeriğine göre de değişiklik gösterebilirler. Mesela bazı ametist çeşitleri çok soluk olabilirken; bazıları oldukça parlak olabilir.

Ametist nasıl çıkarıldığı yere göre değişiklik gösterebiliyor ise; uzun süre güneş ışığına maruz kaldığı zamanda renklerini değiştirebilir. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kaldığında renginde bir azalma meydana gelebilir. Ama korkmanıza hiç gerek ametistin renginin eski haline gelmesini sağlayabileceğiniz iki temel yöntem bulunmakta. Bunlardan ilki onu toprağa gömebilir ve enerji kazanmasını beklemek. İkincisi ise, folyo destekli bir kapalı kaba yerleştirmek. İnanın faydasını muhakkak göreceksiniz.

Ametist başlıca Rusya, Brezilya, Kanada, Hindistan ve Türkiye gibi ülkelerden çıkarılmaktadır. Yapısında ise birçok mineralin varlığı bulunmaktadır. Bunlar: alüminyum, silisyum, demir, kalsiyum, lityum, magnezyum ve sodyum mineralleridir.

Sizlerle renginin çok büyük önem taşıdığını paylaşmak isteriz. Çünkü ne kadar koyu renkli ise bir ametist o kadar değerlidir. Bununla birlikte ametist nereden çıkarıldığına bakılmaksızın renklerine göre anlam kazanırlar ve buna göre adlandırılırlar. Bunlar;

 • Ametistin soluk hali = Fransa’nın Gülü
 • Ametistin düşük kaliteli örnekleri= Bahain
 • Ametistin orta kaliteli örnekleri= Uruguaylı
 • Ametistin en kaliteli örnekleri = Sibirya

 

Ametist Taşının Yararları Nelerdir?

Ametistin etki bakımından en güçlü taşlardan biri olduğunu,  bunun da içindeki minerallerden kaynaklandığını biliyoruz. Bunu öğrenmemiz nasıl oldu peki? Bilim insanları! Bilimin geldiği noktada bazı araştırmacılar önce ametisti bir kayaç olarak değerlendirip fiziksel özelliklerini araştırmışlar. Fakat daha sonra insanlar üzerinde denemeye karar vermişler ve yaptıkları deneyler sonucunda ametist taşının insanlar üzerinde bazı olumlu etkileri olduğu sonucuna ulaşmışlardır. Nedir peki bu yararlar? Gelin hep beraber bu yararlara birlikte göz gezdirelim…

 • Öncelikle ametist bir aşk ve sevgi taşıdır. Çevresindeki enerjiyi sevgiye dönüştürür.
 • Negatif ve pozitif enerjinin farkındalığında olan insanlardansanız ve bu konuş sizin için önemli ise, inanıyoruz ki ametist taşı sizin için de önemli olarak. Çünkü ametist bir negatif elektrik yükünü toplayıcısıdır. Topladığı negatif enerjiyi de pozitif enerjiye dönüştürür
 • Beyin gücünü yükseltici etkilere sahiptir.
 • Depresyonda mısınız? Hiç endişelenmeyin. Ametist depresyona karşı da iyi gelmektedir.
 • Stresi azaltır, öfke gibi olumsuz hislerden sizi arındırır.
 • Şifa bakımından da oldukça güçlü taşlardan birisidir. Cilt rahatsızlıklarına, alerjik, migren, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıkları gibi hayatımızı son derece olumsuz etkileyen hastalıklara karşı şifa sağlamaktadır. Vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırır ve sizleri daha sağlıklı bir hayata yönlendirir.
 • Benim gibi sizde uykusuzluktan yakınanlar sizler de buradaysanız, sizler içinde bu taş oldukça önemli bir yere sahip. Uykudan önce bir müddet ametist taşını elinizde tutun ve yattığınız yastığın altına koyun ve yatın. Faydasını göreceksiniz.
 • Enerjisi yüksek olan taşımız kişi üzerinde canlandırıcı bir etkisi bulunmaktadır.
 • Etrafımızda birçok art niyetli, olumsuz insan var. Eğer onların kötü enerjilerinden ve nazarlarından korunmak istiyorsanız. Ametist taşı sizin içinde biçilmiş kaftan.
 • Sinir sistemine, eklem ağrılarına iyi gelirken, dolaşım konusunda da yararlıdır.
 • Aklı güçlendirir, kalp dostudur.
 • Kişilere iç huzur verir. Meditasyon için oldukça etkilidir.
 • Kararsız biri iseniz yine ametisti seçebilirsiniz. Sizi kararsızlıktan kurtarır ve kararlarımızı netleştirmeniz konusunda enerjisi ile yardımcı olur.
 • Tendeki hücrelerin yenilenmesini sağladığı ve bu nedenle de teni güzelleşen insanların var olduğu bilinmektedir.  
 • Kanser günümüzün önemli bir hastalığı. Sizi ona karşı koruduğunu ve kanser oluşumunu engellediği bilinmektedir.
 • Bağışıklık sisteminizin de güçlenmesi konusunda sizlere yardımcı olacaktır.
 • Sezgilerinizi açar, 6. Hissiniz kuvvetlendirir. Ama bunun için ametisti alınınız da kullanmanız son derece önemlidir.
 • Alkol, sigara gibi zararlı şeylere bağımlılığınız var ise, ametistin bağımlılıkların giderilmesi konusunda da yardım olduğu bilinmektedir.
 • Göz sağlığı açısından da yararı bulunmaktadır.

     Tüm bu önemli etkilerin yanında eski çağlara baktığımızda ametist taşının tıpta kullanıldığını da bilmekteyiz.

Yorumlar
Yorum Yap